Lista aktualności Lista aktualności

Dzień Dziecka w Polanicy Zdrój

W ramach Dnia Dziecka w dniu 26 maja 2018 roku, Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka zaprezentowało swoje stoisko w celach edukacji społeczeństwa, promocji oraz wzmocnienia pozytywnego wizerunku Lasów Państwowych.

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zarówno dzieci jak i młodzież oraz dorośli chętnie odpowiadali na wylosowane pytania z wiedzy przyrodniczej przy „Leśnym kole fortuny”. Wszystkie odpowiedzi nagradzane były drobnymi upominkami, promującymi LP, a błędne - korygowane przez pracowników Nadleśnictwa, którzy cierpliwie opowiadali o poruszanych zagadnieniach.

Dla dzieci przygotowano również zagadki przyrodnicze o  lesie, o drzewach i ich mieszkańcach.

Przy okazji  leśnicy z osobami dorosłymi i zainteresowanymi poruszali tematy związane z gospodarką leśną  i odnawianiem lasu. 

Przeprowadzono również konkurs cięcia drewna. Wszyscy zawodnicy z zacięciem piłowali wałki drewniane piłami typu „moja-twoja”, uświadamiając sobie ogromny trud pracy drwala sprzed kilkudziesięciu lat.

Nie obyło się małym poczęstunkiem i każdy z dzieci mógł przekąsić własnoręcznie usmażoną nad ogniem kiełbaskę, by nabrać sił na pozostałe atrakcje.

 

                                                                                                                              Magdalena Mol