Lista aktualności Lista aktualności

V ZAWODY NORDIC WALKING i TERENOWY BIEG GÓRSKI

W sobotę dnia 1.10.2016 r polana Rykowisko na terenie Lasów Państwowych w Gminie Bystrzyca Kłodzka stała się miejscem startu i mety dla 112 zawodników „V Zawodów o Puchar Jesieni w Nadleśnictwie Bystrzyca Kłodzka".

O godzinie 11:20 pierwsze wyścigi rozpoczęło 59 zawodników Biegu Górskiego 14+ (w wieku 14 lat i starsi) na dystansie 8,6 km. Pięć minut później wystartowali wszyscy uczestnicy (33 osoby) marszu Nordic Walking na dystansie 6,7 km. O godzinie 11:30 na starcie stanęli uczestnicy Biegu Górskiego w wieku 11-13 lat (20 uczestników) aby pokonać trakt długości 1,68 km.

Po raz pierwszy na polanie miał miejsce „Bieg dla dzieci" rozgrywany podczas imprezy towarzyszącej „V Zawodów o Puchar Jesieni w Nadleśnictwie Bystrzyca Kłodzka". Juniorzy w wieku 8 – 10 lat biegli na dystansie 400 m. Krasnale w wieku 2 – 7 lat pokonali odległość 200 m.

Po ukończeniu rywalizacji, każdy startujący otrzymał pamiątkową koszulkę. Wszyscy zawodnicy oczekując w towarzystwie rodzin lub znajomych na oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród mogli się posilić przy ognisku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za przybycie i współzawodnictwo
w zmaganiach o Puchar Jesieni w Nadleśnictwie Bystrzyca Kłodzka oraz kibicom za doping i wsparcie dla sportowców.

Zapraszamy za rok