Asset Publisher Asset Publisher

VI ZAWODY NORDIC WALKING i TERENOWY BIEG GÓRSKI

W sobotę dnia 30.09.2017 roku polana „Rykowisko” na terenie Lasów Państwowych w Gminie Bystrzyca Kłodzka stała się miejscem startu i mety dla 107 zawodników „VI Zawodów o Puchar  Jesieni w Nadleśnictwie Bystrzyca Kłodzka”.

O godzinie 11:30 pierwsze wyścigi  rozpoczęli biegacze w ramach Biegu Górskiego 14+ (w wieku 14 lat i starsi) na dystansie 8,6 km oraz uczestnicy Biegu Górskiego w wieku 11-13 lat, aby pokonać trakt długości  1,68 km. Pięć minut później wystartowali wszyscy uczestnicy  marszu Nordic Walking.

Po raz drugi na polanie miał miejsce „Bieg dla dzieci” rozgrywany podczas imprezy towarzyszącej „VI Zawodów o Puchar  Jesieni w Nadleśnictwie Bystrzyca Kłodzka”. Juniorzy w wieku 8 – 10  lat biegli na dystansie 400 m. Krasnale w wieku 2 – 7 lat pokonali odległość 200 m.

Po ukończeniu rywalizacji, każdy startujący otrzymał pamiątkową koszulkę. Wszyscy zawodnicy oczekując w towarzystwie rodzin lub znajomych na oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród mogli się posilić przy ognisku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za przybycie i współzawodnictwo w zmaganiach o Puchar Jesieni w Nadleśnictwie Bystrzyca Kłodzka oraz kibicom za doping i wsparcie dla sportowców.