Wydawca treści Wydawca treści

Obiekty edukacyjne

Na terenie Nadleśnictwa Bystrzyca Kłodzka znajdują się cztery ścieżki przyrodniczo-edukacyjne, utworzone głównie dla dzieci i młodzieży.

„WOKÓŁ WAPNIARKI"

Ścieżka o tematyce historyczno-przyrodniczej o długości  4,6 km. Czas przemarszu to ok 2,5 godziny.  Jej początek znajduje się na stacji PKP w miejscowości Gorzanów, przechodzi tuż przy leśnej kaplicy pw.  Św. Antoniego, wieży widokowej na szczycie góry wapniarki, a jej zakończenie znajduje się na przystanku PKS w miejscowości Mielnik.

„LEŚNY ZDRÓJ" w Długopolu Zdrój

Ścieżka przybliża podstawowe informacje o budowie lasu, strukturze drzewostanów Nadleśnictwa oraz wybrane aspekty z pracy leśnika. Znajduje się ona w miejscowości Długopole Zdrój, a swój koniec i początek znajduje się na polanie w centrum Długopola Zdrój, naprzeciwko Parku Zdrojowego. Długość ścieżki 3,7 km, a czas jej przejścia to ok 2 godziny.

„ŁOWIECTWO I MAŁA RETENCJA"

Ścieżka dydaktyczna położona w pobliżu miejscowości Młoty, wzdłuż potoku Bystrzyca Łomnicka. Jej głównymi tematami  jest mała retencja górska oraz łowiectwo. Najbliższy przystanek autobusowy oddalony jest o ok. 2 km. Długość ścieżki to ok. 5 km, a czas jej przemarszu to 3,5 godziny.

„DOLINĄ TOCZNEJ" w Wyszkach

Ścieżka edukacyjna znajdująca się w miejscowości Wyszki, okolice polany, zwanej potocznie
"Rykowiskiem" . Tematyka zaprezentowana na tablicach dydaktycznych to: las, jego elementy i łąki śródleśne. Długość jej to ok 5 km, a czas jej przejścia to ok. 2 godziny.